Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września 2018 roku obchodziliśmy w szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wyznaczone Patrole Egzaminacyjne przepytały 95 osób ze znajomości tabliczki mnożenia. Wśród egzaminowanych byli uczniowie oraz ich rodzice. Przepytano również dyrekcję szkoły oraz innych nauczycieli. Wielu z nich odpowiedziało bezbłędnie na wylosowane pytania
i otrzymało Certyfikat Mistrza Tabliczki Mnożenia oraz okolicznościową naklejkę.
Koordynatorzy: Renata Łuczak, Sylwia Matuszak, Maria Szczęsna.

 

Dzień Patrona Szkoły

14 czerwca nasza szkoła świętowała Dzień Patrona. Podczas uroczystej akademii obejrzeliśmy barwną inscenizację poświęconą Marii Skłodowskiej–Curie, którą przygotowali uczniowie klasy 4 b. Dopełnieniem wiedzy o Patronce była niezwykle interesująca prezentacja multimedialna autorstwa Julii Kopaszewskiej z klasy 2 a, która zdobyła I miejsce w konkursie szkolnym towarzyszącym obchodom Dnia Patrona. Zachwyt publiczności wywołał „Pokaz talentów”, w którym występujący na scenie uczniowie olśnili publiczność różnorodnymi uzdolnieniami. Jak co roku, uroczystość zwieńczyła piękna ceremonia wręczenia przez Dyrektora szkoły dyplomów oraz nagród laureatom konkursów i olimpiad.

 

Konkursy dedykowane Patronce naszej szkoły

Tegorocznym obchodom Święta Patrona Szkoły towarzyszyły konkursy i zabawy, w których wzięli udział wszyscy uczniowie. Najmłodsi wykonali kolorowe zakładki do książki zawierające informacje o Marii Skłodowskiej – Curie. Najładniejsze  przygotowała klasa  3 a szkoły podstawowej. Kolejne zadanie polegało na wyhodowaniu kryształu solnego i zaprezentowaniu go w formie zawieszki. Najwspanialszy okaz należał do Tymoteusza Błaszczyka  z klasy 4 b. Piękne kryształy zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły. Uczniowie gimnazjum opracowali interesujące prezentacje multimedialne  na temat życia i działalności naukowej Marii Skłodowskiej- Curie. Najciekawsza praca – autorstwa Julii Kopaszewskiej z klasy 2 a – została przedstawiona podczas akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły. Na koniec  wszyscy delektowali się pysznymi babeczkami, bo przecież Patronka naszej szkoły to wspaniała Babeczka. Toteż w przeddzień jej święta każda klasa z pomocą wychowawcy zorganizowała  słodką ucztę.

 

Wizyta przedszkolaków

17 maja 2018 r. odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola  nr 5 im. Kubusia Puchatka. Dzieci uczestniczyły w lekcji języka polskiego  w klasie 1 a, zamieniliśmy się miejscami  i przez chwilę mogły poczuć się uczniami.

Szóstoklasiści w Warszawie

7 maja 2018 r. klasa 6 a wyjechała na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała spacerom oraz poznawaniu zabytków i uroków stolicy, toteż uczniowie poznali wiele atrakcji turystycznych Warszawy. Po przyjeździe udali się do siedziby TVP, gdzie przewodnik oprowadził ich po kilku pomieszczeniach telewizyjnych, wśród których największe zainteresowanie wzbudziło studio nagrań programu „Pytanie na Śniadanie”. Następnie skierowali się do Centrum Nauki Kopernik,  w którym spędzili popołudnie pełne niecodziennych przeżyć. Mogli zdobyć nowe wiadomości z różnych dziedzin, wykonując mnóstwo eksperymentów i doświadczeń. Z kolei w Muzeum Powstania Warszawskiego przybliżyli sobie wiedzę o jednym z najtragiczniejszych, a zarazem pełnych heroizmu,  wydarzeń w historii naszej ojczyzny. Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenie za sprawą ekspozycji muzealnych przedstawiających umundurowanie, broń oraz codzienne życie powstańców i ludności cywilnej, a także filmu 3D ukazującego stolicę po wyzwoleniu jako morze ruin. Miłą atrakcją był wieczorny spacer po Starówce, podczas którego zwiedzający mogli zachwycać się pięknem zabytków stolicy i zrobić mnóstwo zdjęć. Następnego dnia szóstoklasiści zwiedzili Zamek Królewski, który wywarł niesamowite wrażenie pięknymi, bogato zdobionymi wnętrzami, a projekcje filmów przedstawiających historię tego miejsca wyposażyły uczniów w najważniejsze informacje. Pogoda dopisywała, więc ogromną przyjemność sprawił również spacer po Łazienkach Królewskich. Pobyt  w stolicy zakończyła wizyta na Stadionie Narodowym, gdzie podczas spoglądania na murawę z najwyższych rzędów widowni, nie zabrakło emocji nie tylko kibicom piłki nożnej.  Do parkingu, na którym czekał autokar, uczniowie dotarli metrem. Późnym popołudniem zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  i pełni nowych przeżyć, pożegnali Warszawę.

 

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

11 maja 2018 r. Gerard Wenderski z klasy 2 e, Bartosz Kuliński z klasy 3 a oraz Szymon Hajduk z klasy 2 f zajęli I miejsce w klasyfikacji drużynowej w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Gerard Wenderski, który jako jedyny uczestnik konkursu  bezbłędnie pokonał rowerem tor przeszkód, II miejsce zdobył Bartosz Kuliński.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Beata Kasprzak.

 

„Złota Żaba”

Anita Marcinkowskauczennica  klasy 3 d naszego gimnazjum otrzymała wyróżnienie za wysoki poziom prac w I i II etapie
w prestiżowym XXV Konkursie dla Uczniów Gimnazjów „Złota Żaba” 2017/2018 w dziedzinie języka polskiego i literatury
w Swarzędzu.
W konkursie wzięło udział 4820 uczestników z województwa wielkopolskiego i lubuskiego oraz 21 z województwa lubelskiego.
Zadania, z którymi zmierzą się uczestnicy, wymagają logicznego i niestereotypowego myślenia, są pełne językowych niuansów i literackich łamigłówek.
Zamiarem organizatorów jest premiowanie tych, którzy łączą wyobraźnię z umiejętnością szukania niebanalnych rozwiązań. Chcą też eksponować dobrą pracę nauczycieli z uczniami zdolnymi. Patronat medialny nad konkursem sprawuje Polskie Radio Poznań.
Nauczycielem wyróżnionej uczennicy jest polonistka Elżbieta Marciniak- Krenz.

Niecodzienne lekcje

W kwietniu szóstoklasiści wzięli udział w kilku ciekawych wycieczkach, dzięki którym nie tylko aktywnie spędzili czas, ale także poszerzyli wiedzę z różnych dziedzin. Uczniowie zwiedzili Bazylikę na Świętej Górze, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Izbie Leśnej w Nadleśnictwie Piaski oraz lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publicznej w Gostyniu. Ponadto zapoznali się z ekspozycją stałą oraz czasową – poświęconą Józefowi Piłsudskiemu – w Muzeum Ziemi Gostyńskiej oraz obejrzeli film o postaniu wielkopolskim, a następnie  odwiedzili miejsca pamięci narodowej w Gostyniu. Wspólnie z uczniami klas czwartych i siódmych wybrali się do gostyńskiego kina na seans „Cudowny chłopak”, a na koniec znakomicie bawili się w parku trampolin „EuroJump” w Lesznie.    
                                   

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

17 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły reprezentujący klasy gimnazjalne zajęli I miejsceeliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W skład zwycięskiej drużyny weszli: Bartosz Kuliński z klasy 3 a, Szymon Hajduk z klasy 2 f i Gerard Wenderski z klasy 2 e. Natomiast uczniowie z klas 6 i 7 reprezentujący szkołę podstawową zdobyli IV miejsce. Skład reprezentacji: Oliwia Kuśnierek, Aleksandra Wasielewska, Jakub Fabiański i Jakub Nowak.
Uczniów do konkursu przygotowała pani Beata Kasprzak.

 

Obchody Święta Wiosny

Przez trzy dni klasa 1 a sumiennie realizowała zadania związane z obchodami Święta Wiosny i udało się zdobyliśmy I miejsce!
Najmłodsi- najlepsi!

Dzień Wiosny

21 marca 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wiosny. Najmłodsi uczniowie wykonali wiosenne plakaty. Jury w składzie: Dorota Kusz-Nawrot, Sylwia Matuszak, Barbara Leciejewska wyłoniło zwycięzców: I miejsce ex aequo zajęły klasa 1 c i 3 a, II miejsce zdobyła klasa 1 b, natomiast na III miejscu znalazła się klasa 1 a. Pozostali uczniowie wzięli udział w zabawie pt. „Mini playback show”. Wśród klas podstawowych I miejsce ex aequo zdobyła klasa 4 b i 4 a, II miejsce ex aequo zajęli uczniowie z klasy 4 c i 6 a. Wśród klas gimnazjalnych na I miejscu znalazła się klasa 3 c, II miejsce zdobyła klasa 3 a, natomiast na III miejscu znalazła się klasa 2 a

 

Najlepszy w rozgrywkach literackich

17 marca 2018 r. podczas uroczystości finałowej XXXVII Turnieju Białych Piór im. Ewy Gajowieckiej objętego patronatem honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, tryumfy święcił Artur Gałat z klasy 6 a – zdobywca I miejsca. Konkurs, w którym Artur został laureatem, adresowany jest do utalentowanej literacko młodzieży z całej Wielkopolski i ma na celu odkrywanie i rozwijanie twórczych talentów.
W tegorocznej edycji komisja konkursowa najwyżej w kategorii szkół podstawowych oceniła kunszt pisarski Artura, który przygotował dwa teksty prozatorskie i utwór poetycki. Najlepsza z jego prac została zaprezentowana publiczności podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w  Turnieju Białych Piór. 

 

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

15 marca 2018 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Koordynatorem była pani Maria Szczęsna. W konkursie wzięło udział 36 uczniów w czterech kategoriach:
Maluch (kl. 3 i 4 SP) 11 osób
Beniamin (kl. 6 SP) 6 osób
Kadet (kl. 7 SP, kl. 2 GIM) 8osób
Junior (kl. 3 GIM) 11 osób.
Na wyniki musimy poczekać do maja.
Opiekę nad uczniami podczas konkursu sprawowały nauczycielki matematyki Maria Szczęsna i Renata Łuczak.

Mały inżynier

8 marca klasa 1 a  uczestniczyła w kolejnych zajęciach w ramach projektu INDEKSY ODKRYWCÓW. Tym razem była to przygoda
z fizyką i prądem. Uczniowie pod okiem nauczycielki i asystentów montowali obwody elektryczne i poznawali tajniki fizyki.

 

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Uczniowie klas pierwszych uczyli się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zajęć nabywali wiedzę poprzez aktywność własną. Uczniowie pracowali w grupach 4-5 osobowych na przemian wchodząc w role osoby poszkodowanej
i udzielającej pomocy. Udział w zajęciach sprawił dzieciom dużo radości, chętnie i z dużym zaangażowaniem wykonywały ćwiczenia.

 

Wybuchowa chemia

W ramach realizacji projektu przygotowanego przez nauczycieli naszej szkoły, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli
w zajęciach w gabinecie chemicznym. Poprzez doświadczenia i różne ciekawe metody poznali rozległy i fascynujący świat chemii.

 

Konkurs Piosenki o Zdrowiu

28 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym Konkursie Piosenki o Zdrowiu. Wszystkie piosenki zawierały prozdrowotne treści, zachęcały do zdrowego odżywiania i rzucenia nałogów. Dodatkowo punktowane przez jury były autorskie teksty.
I miejsce zajęła Natasza Banaś z klasy 7a, natomiast na III miejscu znalazł się duet: Zuzanna Szymczak i Dominik Chudy z klasy 4c. 

 

 

Chłopiec, który został zapamiętany

Pewnego razu do Szkoły Podstawowej w Siemowie na spotkanie z dziećmi przyjechała pisarka Krystyna Przewłocka. Jej opowieści były na tyle ciekawe, że wzruszony Karolek, który doświadczył niedawno długiego pobytu szpitalu, wtulił się mocno w Panią.

Pani Przewłocka nie pozostała obojętna na wrażliwego chłopca i już po kilku tygodniach dotarł do Karolka wiersz napisany specjalnie dla niego.

W tym roku, po siedmiu latach od tego wydarzenia, już Karola a nie Karolka zaskoczyła ponownie. Karol Juszczak, obecnie uczeń klasy 3 c naszej szkoły, wraz z mamą otrzymał zaproszenie na spotkanie promocyjne książki Pani Przewłockiej. Był to również czas na wspomnienia z dawnych lat, którymi podzielił się z gimnazjalistami.

 

Wybuchowa chemia

Klasy pierwsze uczestniczyły w kolejnych zajęciach w ramach projektu INDEKSY ODKRYWCÓW. Tym razem była to WYBUCHOWA CHEMIA. Dzieci poznawały tajemnice gazów i metali, aktywnie uczestniczyły w eksperymentach i doświadczeniach. Z wypiekami na twarzach podziwiały czarodziejskie dla nich przemiany zachodzące w probówkach, gdzie roztwory zmieniały kolory, woda mętniała, a wodór wydawał dźwięki.

 

Bal karnawałowy

W piątek 9 lutego 2018 r. klasy pierwsze i trzecia rozpoczęły ferie zimowe BALEM KARNWAŁOWYM. W rytm najpopularniejszych przebojów dzieci  bawiły się i uczestniczyły w różnych konkursach tanecznych.

 

Irlandia w szkole

12.01.2018 r w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu „Irlandia w szkole”. Nie jest to nic nowego dla uczniów klas gimnazjalnych, które wielokrotnie już miały przyjemność brać udział w zajęciach w szkole, jak również w siedzibie Towarzystwa Polsko – Irlandzkiego w Poznaniu. Tym razem pani Justyna Mazurek – Schramm przeprowadziła zajęcia w klasie  1b, 4a i 6b. Uczniowie przenieśli się w świat irlandzkich baśni i legend. Poznali tajemniczego, znanego z mitologii irlandzkiej i zamieszkującego Irlandię skrzata. Wysłuchali historii o Władzie Palowniku, który był pierwowzorem legendy o hrabim Drakula, przemierzyli urocze zakątki Irlandii wędrując szlakiem inwazji wikingów. Warsztaty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci, które z entuzjazmem i podekscytowaniem brały udział w zajęciach. Dla nich nie był to temat obcy, gdyż stopniowo były przygotowywane do zbliżającego się wydarzenia. Uczniowie klasy 1b, w nagrodę za bardzo aktywny udział w zajęciach, otrzymali kolorowanki.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej szkole przez tydzień gościły duże i małe, beżowe i białe, puszyste i pluszowe misie. Uczniowie klas I-III brali udział w różnych konkursach: plastycznym literackim i recytatorskim, których bohaterami były kochane przez wszystkich PLUSZAKI. 

W piątek na szkolnym apelu laureaci otrzymali dyplomy i nagrody za swoje prace, uczniowie recytowali wiersze, a na zakończenie odbyła się parada MISIÓW.

 

Wycieczka szóstoklasistów

23 listopada 2017 r. uczniowie klasy 6a wybrali się do Poznania, by uczestniczyć w niecodziennych zajęciach edukacyjnych. Najpierw udali się do siedziby Fundacji Kultury Irlandzkiej, gdzie uczestniczyli w warsztatach, dzięki którym mogli poznać kulturę i tradycje Zielonej Wyspy. Interesująca lekcja przeprowadzona przez panią Justynę Mazurek – Schramm  była źródłem wiedzy o dawnych irlandzkich wierzeniach i obrzędach, do których należał przede wszystkim starożytny festiwal celtycki Samhain, z którego później narodził się Halloween. Było to święto, w czasie którego celebrowano podział roku na dwie połowy: jaśniejszą i ciemniejszą. Tematem zajęć była również powieść „Dracula” autorstwa jednego z najbardziej znanych twórców literatury grozy, urodzonego w Dublinie, Brama Stokera. W tym roku mija 120 lat od pierwszego wydania książki, co jest okazją do przypomnienia nie tylko lektury, ale również jej wielu ekranizacji. Ostatnią część spotkania poświęcono na obejrzenie ekspozycji muzealnej pt: „Śladami św. Patryka”, prezentującej relikty wczesnego chrześcijaństwa w hrabstwie County Down, tam  św. Patryk założył pierwsze gminy. Na wystawie pokazano najstarsze budowle z tego okresu: kościoły, klasztory, okrągłe wieże, święte studnie, krzyże Świętego Patryka, miejsca pochówku i relikwie.

Kolejne spotkanie ze sztuką odbyło się w Muzeum Narodowym, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych  pt. „Fałszerze dzieł sztuki”, podczas których dowiedzieli się, czym różni się oryginał od kopii, repliki i reprodukcji. Mieli też okazję wcielić się w poszukiwaczy obrazów: podzieleni na grupy wykonywali zadania, polegające na zidentyfikowaniu obrazu na podstawie jednego puzzla, krótkiego opisu czy nazwiska autora. Po odnalezieniu malowidła należało ułożyć zestaw puzzli przedstawiających to dzieło sztuki. Poszukując wybranych obrazów, uczniowie oglądali także inne płótna, których być może nie dostrzegliby, zwiedzając wystawę w tradycyjny sposób. Była to zarazem znakomita okazja, by polubić wizyty w muzeum.                      

                                     

Szlachetna paczka

W naszej szkole już pod koniec listopada ruszyła akcja „SZLACHETNA PACZKA”.  Cała społeczność szkolna gorliwie bierze udział w tym przedsięwzięciu.  Wylosowane nagrody cieszą  tych co wygrali, a z pozyskanych pieniążków powstanie paczka, która sprawi radość potrzebującym.

Śniadanie Daje Moc

8 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III brali udział w ogólnopolskiej akcji Dzień Śniadanie Daje Moc. Dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania na podstawie talerza zdrowia. Dowiedziały się jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa śniadanie oraz warzywa i owoce. 

Dzieci  poznały także 12 zasad zdrowego odżywania dla uczniów Według Instytutu Matki i Dziecka:
Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.
Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.
Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony.
Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
Dobrą wodą gaś pragnienie.
Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

Indeks odkrywcy

26 października 2017 r. uczniowie klas pierwszych otrzymali INDEKSY ODKRYWCÓW. Jest to projekt przygotowany przez nauczycieli SP 3, który ma na celu interdyscyplinarne zdobywanie wiedzy przez pierwszaków. Dzieci w ciągu roku szkolnego uczestniczą w zajęciach z biologii, chemii, matematyki, fizyki, robotyki itp., które poprzez doświadczenia i różne ciekawe metody wprowadzają je w rozległy i fascynujący świat nauki.
16 października odbył się Konkurs recytatorski dla klas I- III  pt. „Jesień w poezji”. Na uroczystym apelu wszystkim uczestnikom wręczono  dyplomy za udział w konkursie, a zwycięzcy recytowali swoje wiersze i otrzymali nagrody.

Dżońcio w SP nr 3

20 września 2017 r. zakończyliśmy akcję wspierania schroniska NOE. Zebraliśmy karmę dla podopiecznych, pokazaliśmy zdjęcia psów i kotów, które czekają na miły dotyk, spacer czy odrobinę miłości. Włączyliśmy naszych najmłodszych uczniów do akcji. Podsumowaniu towarzyszyły wiersze J. Tuwima, które przemawiają do dziecięcej wyobraźni i wrażliwości.

Mój piesek Dżońcio – oto go macie –
To mój największy w świecie przyjaciel.
Codziennie w kącie kanapy siadam
I z moim Dżońciem gadam i gadam.
Gadam i gadam, a Dżońcio milczy,
Lecz mnie rozumie piesek najmilszy.

Sprzątanie świata

Jak, co roku w trzeci weekend września, na całym świecie odbywa się akcja „Sprzątanie świata”. W naszej szkole polega ona na tym, że uczniowie wraz z wychowawcą porządkują swój klasowy zieleniec. Na parterze została wykonana wystawa pt. „Nie ma śmieci – są surowce”. Jej celem było propagowanie dbałości o nasze środowisko naturalne. Cieszyła się ona szczególnie dużym zainteresowaniem najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci z klas pierwszych mogły zapoznać się z rodzajami pojemników do segregacji śmieci, dowiedziały się także co można, a czego nie należy do nich wrzucać.

Wystawę przygotowała pani Danuta Mieszkała.

Wspomnienia z Dublina

Nowy rok szkolny 2017/2018 uczniowie klasy 2a  i 3a powitali wyjazdem na obóz językowy do Dublina. Organizatorem była pani Beata Karpińska-Kasztelan, która od 2003 roku współpracuje z prezesem Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego z siedzibą w Poznaniu panią Justyna Schramm-Mazurek. Od 3 do 8 września 2017 r. uczniowie pod opieką pań: Renaty Zygmunt, Barbary Leciejewskiej oraz Joanny Bryl przemierzyli Dublin wszerz i wzdłuż spacerując brzegiem rzeki Liffey lub O’Connell Street zatrzymując się np. przed pomnikiem Jamesa Joyca,„Famine Memorial, An Post Home in Dublin, Spire of Dublin. Dzięki pani Justynie Schramm zapoznali się z historią miasta i kraju.

Wyjazd obfitował w atrakcje takie jak: The National Museum of Dublin, Dublinia, Trinity College ze sławną Book of Kells, GAA, Croke Park Station Tour, Christ Church Cathedral. Dodatkową atrakcją był wyjazd do Belfastu w celu zwiedzenia The Museum of Titanic.

Dla uczniów był to nie tylko wyjazd krajoznawczy i kulturowy. Mogli wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi podczas warsztatów językowych, lekcji muzealnych, czy poznając zasady gry w narodowe sporty irlandzkie – hurling czy footbal gaelicki. Zwiedzając wystawę z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkanocnego  skorzystali z materiałów audiowizualnych, co pokazało im, że język angielski jest bardzo zróżnicowany  pod względem bogactwa słownikowego, akcentu i wymowy.

Wspaniałym doświadczeniem były wizyty w klimatycznych pubach, gdzie w irlandzkiej atmosferze mogliśmy spożyć tradycyjne potrawy, jak np. gulasz z jagnięciny lub wołowiny, desery – Browni lub Apple Pie under the Breast w O’Shea’s Traditional Irish Restaurant, Kingfisher Restaurant czy Luigi Malones Restaurant.